POZOR pre nedostatok učastnikov bol workshop zrušeny. Ak ste mali zaujem o tento workshop, napište nám - pokusime sa tento workshop znova ponuknut v septembri alebo oktobri 2017.

Na tomto workshope si budete môcť vyrobiť vlastnú tradičnú slovenskú píštaľu - koncovku, trojdierovú a šesťdierovú pastiersku píšťaľu, alebo valašskú priečnu flautu.

Naučíte sa:
- správne vybrať drevo, uskladniť, sušiť, prípravovať
- pílenie a vŕtanie dreva nebožiecmi
- výroba hlásničky (okienka), príprava kolíka do píšťal
- ladenie nástroja
- výzdoba nástroja, povrchová úprava nástroja (olejovanie, lakovanie, údržba)
- základy hry na koncovku a šesťdierkovú píšťalu

Súčasťou víkendovky bude aj ukážka hry na fujaru a iné slovenské aerofóny, (dvojačky, flauty, gajdy, gajdice) a prednáška o histórii ľudových nástrojov na Slovensku, (rôzne filmy) fotky, zvukové ukážky.

Poplatok 50 € zahŕňa lektorné, spanie vo vlastných spacákoch na povale na sene a veľmi kvalitnú, z veľkej časti na Sekieri vyprodukovanú stravu. K dispozícii budú mliečne produkty, mäso a vajíčka zo Sekierskej farmy.

Za navýšenie o 10 € ponúkame ubytovanie v hosťovskej izbe na posteliach s posteľným prádlom (netreba si nosiť spacák).

Aj tak je však ubytovanie na Sekieri vhodné iba pre nenáročných ľudí, kedže ako sociálne zariadenia máme k dispozícii iba latríny. Prísť môžete v piatok od 16ej, končí sa v nedeľu o 12ej. Cieľom víkendovky je, okrem iného, predstaviť život na Sekieri, ktorý obnáša prácu aj zábavu v zaujímavom prostredí eko-komunity medzinárodných dobrovoľníkov na slovenských lazoch. Časť z nich tu pôsobí v rámci programu Európskej dobrovoľníckej služby.

Info k ubytovaniu a rezervácie: Hanna 0915279905, sekier(zavináč)zajezka.sk

O lektorovi:
Víkendovku povedie Andrej (Veleslav) Babiar (zo Želoviec) nar. 1982 – vyštudoval etnológiu a etnomuzikológiu v Nitre na Univerzite Konštantína Filozofa, vyrába ľudové hudobné nástroje – fujary, koncovky, flauty, šesťdierkové, trojdierkové, dvojačky, bubny, od roku 2002 , vystavoval ich na folklórnych festivaloch v Banskej Štiavnici, Východnej, Zuberci, Hrušove, ale aj vo Francúzsku (Clermond – Ferrand, 2006) a čechách (Blatná , 2008)

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.