Festival na lúkach pripravujeme pre všetkých, ktorí majú blízko k Zaježke – nájdu si tu svoje mladí ľudia, ale ja rodinky s deťmi, mešťania aj lazníci, filozofi aj praktici. Bude to uvoľnené stretnutie priateľov, nečakajte žiaden bombastický program, ide nám skôr o to, aby sme sa zabavili, spoznali sa a prežili spolu príjemný víkend. Dúfame, že každý, kto sa u nás zastaví, prispeje niečím k tomu, by to naozaj tak bolo.

Registrácia online tu: https://forms.gle/MGDBLwgYLeHtPmdA6

Možnosť vymeniť doborovoľnícku prácu na festivale alebo pred festivalom za vstupné, prípadne i stravu na festivale. Viac info na sekier@zajezka.sk

Bližšie organizačné info:Ubytovanie:Ubytovať sa môžete vo vlastných stanoch na sekierskej lúke. Poplatok za stanovanie je zahrnutý v cene festivalu. Čo sa týka výberu miesta na postavenie stanu, tento rok bude vyhradená tichá zóna pre účastníkov festivalu, ktorí v nočných hodinách nechcú byť rušený hudbou a bubnovaním.Strava:Raňajky, obedy aj večere pripravujeme v priestoroch festivalu. Lístky na stravu bude možné zakúpiť pri vstupe. Keďže nevieme odhadnúť, aké množstvo ľudí príde (rátame s účasťou cca do 1000 ľudí ), nemusí sa ujsť všetkým, ale bude tu aj možnosť iného občerstvenia (chlebíky, koláče, a pod.). Pokiaľ sa chcete stravovať spoločne, prineste si, prosím: MISKU, LYŽIČKU, POHÁR. Je to vo vlastnom záujme, aby ste nemuseli čakať, kým dojedia iní a umyjú svoje riady.

Strava je vegetariánska. Cena raňajok 1,50 e, cena obeda 2,50 eur, cena večere 2,50 eurParkovanie:Laz Sekier je bežným autom nedostupný a prosíme aj tých, ktorí nemajú bežné autá, aby ich zanechali na označenom parkovisku pod Sekierom. Z neho je na miesto konania treba peši ísť asi 25 minút. Pripravte sa na to, prosím - takáto prechádzka peknou lúkou a lesom patrí k našemu festivalu.Psy:Pokiaľ chcete zobrať so sebou štvornohých miláčikov (konkrétne psov), zvážte, či je to nutné. Psy si pomedzi ľudí vyjasňujú hierarchiu vo festivalovej svorke a niekedy je dosť nepríjemné riešiť ich súboje. Takisto môže byť problém s ich nočným brechaním na vlastnú ozvenu, či produktami, ktoré za sebou zanechávajú.Príspevok:Od hostí očakávame príspevok 14 € za program celého víkendu (je v ňom zahrnutý aj poplatok za stanovanie) alebo jednodňové vstupné: za piatok 6 eur, za sobotu 10 eur, za nedeľu 6 eur. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma a deti vo veku 7-15 rokov za polovicu. Rodinné vstupné na celý festival (2 dospelý + 2 deti ) 35 eur.Prosíme, nenechajte sa naháňať, aby ste vstupné zaplatili. Celé podujatie je pripravované do veľkej miery dobrovoľníkmi, je nekomerčné, ale aj tak sme vždy z rozpočtom na hrane - občas aj v strate. Aby sme mali motiváciu vo festivale pokračovať, musíme zaplatiť aspoň svoje náklady. Prípadný zisk pôjde na podporu rekonštrukcie komunitného centra v Zaježovej.

Pokiaľ sa naň chystáte prvý krát, pozrite si program, fotky a videá z predchádzajúcich ročníkov:

Fotky zo slávnosti v roku 2015

Video z ročníka 2016 (videí je na youtube viac, ľahko si tam nájdete aj ďalšie)

Informácie o udalosti na Facebooku a fotky z roku 2018

Pokiaľ chcete prispieť do programu festivalu kontaktujte Peťa Banása na t.č. +421 917 287 559

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.